GO UP

המרכז למטייל דובאי

גמלים על רקע דובאי

מידע כללי על דובאי

עכשיו אפשר לומר ברוכים הבאים לדובאי – עיר הזהב

אתם נמצאים באחת הערים המפותחות והמתקדמות בעולם המהווה את אחד מרכזי המסחר , התיירות והתרבות המובילים ביותר בעולם .  מנצנצת ומרהיבה מהפנטת וניצבת בפסגת המודרניות האנושית . מוכנים לחוויה בלתי נשכחת?

דובאי היא אחת משבע נסיכויות המרכיבות את איחוד האמריות הערביות והינה המופרסמת והמזמינה ביותר שבהן וביכולתיה להגשים כמעט כל חלום של כל סוג מטייל . השפע כאן נוסק אל השמיים ומצוי בכל פינה ואזור. אין כמעט דבר שהעיר , אשר מתברכת במבנים אייקונים , פארקים מרהיבים , בילויים ,קניות ואין ספור אפשרויות  אינה יודעת לספק . משפחות עם ילדים , זוגות או כל סוגי התיירים אחרים יתאהבו בה מיד ויגלו בה פנינה אמיתית וממכרת , אנו כמובן נשמח לעשות לכם סדר בדברים ולעזור לכם בניית טיול חלומותיכם אליה.

יש לא מעט תאוריות למקור שמה של העיר , כאשר המרכזיות שבהם מסייחסות למילה DABA  ,לה כמה פירושים בערבית . הפירוש המקובל ביותר בהקשר של שם העיר הינו המילה ” מזדחל” על שום הזרימה האיטית של נחל הדובאי הזורם ממימי הים אל תוך היבשה ובכך יוצר את אחד מסמליה של העיר -האי הטבעי שבמרכזה . אותו האי , שכיום מהווה את מרכז העיר ובו נמצאות רוב הפעילויות אשר מושכות את מיליוני התיירים הפוקדים את העיר מידי שנה , סייע לעיר בעבר הלא מאוד רחוק  כאשר היא היתה הרבה פחות נוצצות מהיום  ושימש כמרכז המסחר וכנמל אשר חיבר את המזרח למערב  , חיבור שתפס תאוצה יוצאת דופן בשנים האחרונות והפך את דובאי למרכז תיירות ולשער המחבר את העולם.

דובאי אורות הכרך

כאמור , עד לא מזמן כל הקדמה והפאר לא היו ממש חלק מהנוף , ואף על פי שהתיעוד ההסיטורי של המקום מתחיל אי שם בתקופת הברונזה , כ3000 שנה לפני הספירה – עד לשנות השישים של המאה ה20 , אז ( רק אז!) נבנה שדה התעופה הראשון של דובאי , היה האזור ביתם של מספר שבטים ערביים משושלות שונות שהתפרסנו בעיקר מדיג , שליית פנינים ואף משוד ימי בתקופות רחוקות יותר . המיקום האסטרטגי של דובאי , אשר שוכנת בצידו המזרחי של האי הערבי בחופי המפרץ הפרסי, משך אליה לאורך ההיסטוריה סוחרים שונים והיווה נקודה משמעותית בנתיבי הסחר הימיים עוד מהעת העתיקה , שכן החיבור בין הודו לאירופה קסם לגורמים רבים בעולם , כאשר הבולט שביניהם הוא בריטניה ,לה היתה שליטה ביטחונית באוזר עד הקמת איחוד האמיריות הערביות בשנות ה70 .

הנס של דובאי  ומה שגרם לפריחתה ושיגשוגה המואץ , אשר לא מפסיק להדהים את העולם בייחודו ובהצלחתו , הוא , איך לא , מציאת מאגרי הנפט. הנס הזה , איפשר לה תוך עשרות שנים בלבד להפוך את פניה ללא הכר ולהפוך לפנינה הנחשקת ביותר במדבר.

אך לא על הנפט לבדו . אסטרטגיית גיוון הכלכלה תוכניות תיירות גרנדיוזיות , משיכת משקעים וחברות מכל העולם והשקעה יוצאת דופן בתחומי התעופה הפינסנסים והמסחר מינפו את הכנסות הנפט ויצרו עיר פלא אשר השאירה אבק מדברי לערים ומדינות מתחרות וקבעה סטנרט חדש של קדמה , תרבות בילוי ורמת חיים.

נכון לשנת 2019 מספר התיירים אשר ביקרו בדובאי הוא הרביעי בגודלו בכל העולם , מה שהופך אותה כמובן למעצמת תיירות. שדה התעופה של דובאי הינו שדה התעופה העמוס ביותר בנוסעים בינלאומיים אשר מבקשים להמשיך ליעדים טרופיים במזרח הרחוק ( עם דגש על תאילנד) ולהנות ממספר ימים עוצרי נשימה בעיר היוקרתית.

אין ספק שיש לכך סיבה טובה מאוד.

דובאי איחוד האמירויות

ההצע לתייר שוכן בכל פינה  , אי אפשר לפספס אותו ותוכנית התיירותית של השלטונות ניכרת ובוהקת בהצלחתה. מה לא ניתן למצוא כאן?.. כ70 קניונים ובהם הקניון הגדול בעולם שמשבצים את רחובות העיר קנו לה את שמה – “בירת הקניות של המזרח התיכון” . מנגד , לצד הקניניום הפוארים ובשילוב מדהים בין מזרח ומערב העבר לא נעלם ותוכלו להנות מאתרים היסטוריים של העיר העתיקה במרחק נסיעה קצר ממרכזי הקניות . מסע בזמן אם תרצו . נחל דובאי שזורם בעיר ויוצר את האי המפורסם שלה, הורכז כאתר מורשת עולמית ותרם רבות ליצוב סביבת הנחל כאתר פופולרי בעיר.  תוכלו למצוא שם חלק רב מהאטרקציות המפורסמות המרשימות ויוצאות הדופן של העיר ובהן הדולפינריום המפורסם , רכבל המשתפל מגגות גורדי השחקים ורכיבת על גמלים וכל זאת אשר אתם מוקפים באינספור מגדלים עוצרי נשימה .

ואכן , דובאי היא פלא אדריכלי חסר תקדים . פרק הזמן הקצר בו הפכה השממה לעיר העתידנית ביותר בעולם הוא בחזקת תעלומה שמשאירה את עולם עם פה פעור.

קו הרקיע ,שנדמה שנלקח מתפאורה  של סרט מדע בידיוני , הוא תוצר של בניה מאסיבית ומואצת שארכה כ30 שנה בלבד! את מנהטן לצורך השוואה בונים כבר מעל 150 שנים …

ולא רק שיאי מהירות וכמות בניה נשברו שם , אלא גם שיאי גובה כשמחזיק מדליית הזהב כמגדל הגבוה בעולם שוכן בלב העיר – הלא הוא מגדל הבורג’ חליפה המפורסם שהוא אולי סימן ההיכר המובהק ביותר של העיר ואחת מהאטרקציות הפופולריות ביותר בעולם כולו. והוא כמובן לא לבד. מספר גורדי השחקים בדובאי אשר מתנוססים מעל גובה של 500 מטר הוא הגבוה ביותר בעולם . אין עוד עיר גבוהה כמוהה בעולם כולו.

אבל כשמדובר בדובאי אפשר לסמוך עליה שהיא לא תתספק בעוד מבנים על קרקע רגילה , גבוהים ככל שיהיו, וכראיה בולטת במיוחד ניצב לו אל מול חופי העיר במי המפרץ הפרסי “אי התמרים” – מעשי ידי אדם! כן כן , אי שלם ועצום ועליו כבישים בתים , מסילות רכבת , קניניום ומלונות , כולם בונויים על קרקע מלאכותית.

בקצה האי ניצב בגאווה אופיינית מלון המתפאר בהיותו מלון שבעת הכוכבים היחיד בעולם – מלון בורג’ אל ערב אשר משמש בית שני לשועי עולם . תקרות וחדרי אמבט עשויים זהב כמו הצמדת משרת אישי לכל אורח כמעט תורמים לדימוי המגלומני שלו , אך אין זה רק דימוי אלא מציאות חיה ונושמת – עדות  לעד כמה רחוק העיר הזו יכולה לקחת את המבקר בה . אתם מתארים לכם שזהו אינו המלון היחיד , אכון בעיר מעל 100,000 חדרי מלון (!!!!) בכל רמות המחיר ובכל רמות הפינוק , דעו שמלונות דובאי הינם מהמשתלמים בעולם ותמורה עבור העלות בהם הינה יוצאת דופן .

אך לא רק נוף אורבני ומלונות  תוכלו למצוא בעיר , שכן העיר הינה משכנן של אינספור פארקים מושקעים ומיוחדים כאשר כל פארק בנוי בסגנון שונה ממשנהו , אפשר להעביר בהם שעות להתנתק מהמולת העיר ולחזות בסביבה ירוקה בלב המדבר.  ואם כבר מדברים על טבע , איך אפשר שלא להזכיר את החופים הציוריים והרבים בהם תוכלו לרבוץ אל מול מי טורקיז וחול לבן ודק ולהשתזף . העיר כולה שוכנת על חוף מדהים ביופיו וחלק בלתי נפרד בחופשה בעיר הוא כמובן רחצה במי הטורקיז של המפרץ אשר מלאים באינספור יצורים ימיים אותם כמובן ניתן לפגוש פנים מול פנים אם יתחשק לכם לצלול . חופי הים נוחים ביותר ובקרבה רבה למים פרושות מסעדות רבות שרק יעזרו לכם להעצים את חווית הסתלבט. וכל זה כמובן סמוך מאוד לכל האזוריים המרכזיים של העיר.

בכלל, העיר נוחה ביותר להתניידות כיאה לעיר שנבנתה בעת המודרנית , הכבישים בה נוחים מאוד ואינם עמוסים במיוחד וכמו בכל עיר מתויירת מוניות תמיד בנמצא . אגב, אל תתפלאו אם תעמוד ברמזור במונית ברמזור אדום שלימינכם פרארי ולשמאלכם למבורגיני . כמה מהן . בנוסף , רשת רכבות תחתיות ועיליות יוכל לשמש אתכם בקלות נוחות ויעילות רבה בטיולים יומיים בעיר . תחנות הרכבת פרושות בכל האוזריים התיירותיים ועסקיים ומחברות את כל חלקי העיר.

שילוב המערב והמזרח לא פסח גם עולם התרבות והבילויים ואכן תושבי דובאי מגלים פתיחות רבה וסבלנות לתרבות המערבית . הגישה התיירותית הינה לאפשר ככל הניתן חיי תרבות ובילויים ומערביים , כך שהופעות מוזיקה , אירועי תרבות , פטיבלים ותיאטראות הן דבר שבשגרה.

אפילו בתחום חיי הלילה הסוערים – דובאי לא נגררת מאחור . אגב, לא מן הנמנע שתתקלו באחד הבארים בעיר בסלבריטאיים בינלאומיים וכובבים הוליוודים –  דובאי היא אחת המקומות האהובים עליהם. אף על פי שהמדינה היא עדיין מדינה מסולמית דתית אשר מעגנת באופן משפטי את חוקי האיסאלם – ניתן להעביר בה לילות מטורפים במועדונים והברים הטובים בעולם כולל רכישת משקאות אלכוהוליים. קראתם נכון , לתושבים ולמבקרים שאינם מוסלמים מותר בעיר להנות מבירה קרה וטובה שניתנת למכירה בעיקר בבתי מלון שם נמצאים כל הברים והמועדונים .

עם זאת , חשוב לזכור , תשובי המקום מוסלמים , ברובם דתיים ומסורתיים וציביון המוסלמי הוא חלק מאופיה של המדינה , אין זה אומר שעם נחיתתכם תאלצו על ידי השלטונות ללבוש גאלביה או לעטות רעלה או להמיר את דתכם , אך בהחלט צריך להמנע מלבוש חושפני , שתיים אלכוהול במקומות שאינם מותרים לכך , ובאופן כללי לכבד את חוקי המקום – אבל היי ! זה נכון כמובן לכל פינה ומקום בעולם!

הכנו עבורכם את כל המידע אליו תזדקקו לפני ביקורכם בדובאי , המומחים שלנו אספו את האופציות המעניינות ביותר לבתי מלון , טיולים , אטרקציות , פעילויות וכל מה שאסור לפספס ובימיוחד עבורכם ריכזנו את הכל באתר אחד כמו שרק המרכז למטייל יודע לעשות!

מוכנים לצאת למסע בלתי נשכח??

כתיבת ביקורת